Zlato z plesových choreografii 26. máj 2017 09:51

Napísali o nás: ECHO, 18.5.2017

 

Zlato z MSR v plesových choreografiách pre Akadémiu tanca
V sobotu 13.5.2017 sa v Žiari nad Hronom konali Majstrovstvá SR v plesových choreografiách a exhibíciách. Aj tento rok súťažilo viac ako 80 tanečníkov a tanečníc z Akadémie tanca, ktorí bojovali o titul majstrov Slovenska v rôznych vekových kategóriách.

 

IMG_2020
Bouquet for Gabriela – Víťazi z AT na MSR v plesových choreografiách. Choreograf: Petr Horáček, tréner: Juraj Ilečko
Akadémiu tanca reprezentovalo na MSR 5 plesových choreografií a jedna exhibícia. “Táto súťaž je divácky veľmi zaujímavá. Ide o súťaž skupinových choreografií, ktoré majú svoj príbeh, pričom tanečníci počas tanca zaujímavo menia priestorové útvary. Hodnotí sa v nich nápad, kostým, technická stránka tanca a presnosť útvarov.” prezradil Tomáš Surovec, spolumajiteľ Akadémie tanca.

 

Juniorský tím vicemajstrami a dospelí  majstri
Veľmi dobre sa darilo aj našim najmenším, 6-9 ročným tanečníkom z krúžku D2, ktorí svojou valčíkovou choreografiou Cést La Vie oslovili publikum aj porotu a skončili na druhom mieste. Dospelí tím tancoval na skladbu Gabiky Gunčíkovej I Stand choreografiu Bouquet for Gabriela, ktorou si vybojovali víťazstvo a stali sa tak majstrami Slovenska.
IMG_2013
Krúžok D2 – vicemajstri SR so štandardnou choreografiou Cést la vie. Choreografka a trénerka: Janka Lendelová

 

 

FullSizeRender (3)
Krúžok D1 si s choreografioun Non Retardare – Nemeškaj vytancoval na MSR 4. priečku. Choreografka a trénerka: Jana Lendelová
Seniorská choreografia po prvý raz na MSR
Tento rok po prvýkrát reprezentovalo nitriansky tanečný klub aj seniorské zoskupenie. “V tanečnej brandži je to trochu nefér, keďže  do kategórie senior patria už mladíci vo veku nad 35 rokov”, usmieva sa Tomáš Surovec. “Veľmi sa tešíme, že naši dlhoroční kurzisti spoločenských tancov našli odvahu a začali súťažiť. Napriek súťažne skúsenej konkurencii obsadili krásne 4. miesto, na čo sme veľmi hrdí.” zhodnotil spolumajiteľ AT, Juraj Ilečko.

 

FullSizeRender (1)
Seniorský tím mal na MSR v plesových choreografiách úspešnú premiéru. Spomedzi ostrieľaných tímov skončili na 4. mieste. Choreograf: Petr Horáček, Tréner: Juraj Ilečko

 

Darilo sa aj v kategórii exhibície
Úspechom pre nitrianskych tanečníkov bola aj strieborná medaila v kategórii exhibície. Nádejnému mládežníckému páru, finalistom MSR v desiatich tancoch, Andrejovi Balko a Liane Makkošovej postavil ich program Tomáš Surovec s názvom Falošná láska.
FullSizeRender (2)
AT úspešná aj v kategórii Exhibície. Anadrej Balko a Liana Makkošová sa stali s exhibíciou “Falošná láska” vicemajstri SR.
Akadémia sa dlhé roky venuje tejto disciplíne a už teraz sa teší na ohlasy divákov počas plesovej sezóny, kedy budú mocť všetky spomínané choreografie vidieť.