Novinky, ktoré vás roztancujú 31. august 2018 17:48

Akadémia tanca už dnes nie je iba o spoločenských tancoch. Deti si môžu vybrať z viac ako z ôsmych tanečných štýlov, ktoré vedú vynikajúci lektori.

V Akadémii tanca sa už tešíme napríchod novej tanečnej sezóny, v ktorej máme pre vás pripravených veľa zaujímavých noviniek. Veríme, že sa vám budú páčiť a prinesú vám ešte viac dôvodov pre tanec.


Prečo práve tanec


Pohyb a zmysluplné trávenie voľného času je v dnešnej dobe pre deti a mládež nenahraditeľné.

Tanec prináša prirodzený pohyb, dobrú náladu vďaka hudbe a veľa spoločných zážitkov s priateľmi.

Okrem zábavy sa deti pri trénovaní prirodzene učia koncentrácii, pracovitosti, pokore, cieľavedomosti a schopnosti hľadať kompromis v skupine, či páre.

Pozitívne je tiež, že počas tréningov schovajú mobily, venujú sa tancu a reálnym kamarátom.


Viac ako osem tanečných štýlov


V Akadémii tanca postupne rozširujeme ponuku tanečných štýlov, aby si každé diaťa prišlo na svoje a mohlo si vybrať štýl, ktorý ho bude skutočne baviť a napĺňať.

Deti môžu inklinovať k tancu aj podľa ich povahy, keďže jednotlivé tanečné štýly majú tiež svoj charakter. Balet je pokojný, klasický, Hip-hop dynamický, moderný. Ľudové tance sú energické, tradičné a Akrobatický Rock n Roll akčný, rýchly.

Pred dvanástimi rokmi sme v Akadémii tanca začínali so spoločenskými tancami, o sedem rokov neskôr prišiel na scénu Hip-hop a pred tromi rokmi Balet. Už dve úspešné sezóny má za sebou Disco spolu s Latino. Minulý rok sme zaradili Akrobatický Rock n Roll, Ľudové tance a obohatili sme hip-hopvové štýly o Breaking, Afro a Waacking. Novinkou tejto sezóny je Contemporary.

V tanečnej sezóne 2017/2018 nájdete pre vaše deti viac ako osem tanečných štýlov. Naša tanečná škola už dlho nie je len o spoločenských tancoch a tanečnom športe, ako je spontánne vnímaná. Každý štýl dnes v našej tanečnej škole zastrešuje viac lektorov, ktorí navzájom spolupracujú, dopĺňajú sa a zastupujú.

Každému štýlu je možné venovať sa pre zábavu a radosť alebo súťažne. Naši reprezentanti a reprezentačné tímy majú za sebou v posledných rokoch mnohé vynikajúce výsledky.


Ak si deti nevedia vybrať


Stáva sa, že si deti nevedia vybrať o aký tanečný štýl majú záujem. Je to prirodzené, veď si často nevedia predstaviť ako jednotlivé štýly vyzerajú.

V Akadémii tanca môžete vyskúšať krúžky rôznych štýlov a dokonca aj rôznych lektorov v jednom štýle. Môže sa stať, že detí baví štýl, ale nesadne im lektor.

Výkonnostná úroveň

Sme otovrení komunikácii a pomôžeme vám s vybratím najoptimálnejšieho krúžku pre vaše dieťa. Platí to aj pri zaraďovaní do výkonnostnej úrovne. Ak vaše dieťa už tancovalo a potrebujete poradiť s výkonnostnou úrovňou alebo štýlom napíšte nám na akademiatanca@gmail.com.

Otvorené hodiny

Tento rok si deti môžu jednotlivé tanečné štýly vyskúšat na otvorených hodinách. Cieľom je aby si ich vedeli predtaviť a vybrať si ten, ktorý ich bude najviac baviť. Otvorené hodiny organizujeme v piatok poobede. Tanečné štýly sú rozdelené do dvoch dní. Ak sa prihlásite na otvorené hodiny, rezervujeme vám vopred miesto na skúšané štýly. Čo znamená, že ak sa minie kapacita krúžku, pre vás miesto budeme mať.


Život v Akadémii tanca


Tanec nás baví a spája. Veľmi sa tešíme, že aj vďaka vašej priazni sa mu môžeme venovať viac ako 13 rokov. Spolu sa nám darí okrem pravidelnej výuky pravidelne organizovať

 • Workshopy a sústredenia s domácimi a zahraničnými lektormi
 • Tanečné súťaže pre všetky štýly – Pribinov pohár
 • Majstrovstvá SR v tanečnom športe
 • Slovenské poháre
 • Letné campy pre súťažných tanečníkov
 • Letné tábory pre začiatočníkov alebo deti, ktoré jednoducho milujú tanec
 • Vianočné večierky, kde deti ukážu svoju šikovnosť rodičom
 • Tanečnú Show – záverečné predstavenie našej tanečnej školy v DAB
 • Tanečné vystúpenia na akciách a podujatiach

O živote v našej tanečnej škole vám určite viac prezradia naše sociálne siete. Sledovať nás môžete na


Hip-hop po novom


Veľmi sa tešíme aj  lektorskému tímu v Hip-hopových tanečných štýloch, ktorý sa doplnil nielen štýlovo, ale aj ľudsky.

Máte sa skutočne na čo tešiť. Vždy usmiateho a pozitívneho Andreja Mistríka, ktorého už poznáte z minulej sezóny doplnili vynikajúci tanečníci a lektori Anička Kerestészová, Martina LieskovskáMichal Krištof, Martina Švačová.

Moderné štýly v Akadémii tanca tak majú svojich špecialistov v Breakine, Locking, Popping, Afro, Hause a Waacking.

Lektori majú už dnes veľa nápadov na využitie týchto štýlov vo výuke, choreorafiách a improvizácii. Deti sa učia základné figúry štýlov aby napredovali nielen v choreografiách, ale aj v technike a vychovávali tak tanečne svoje telá.


Akrobatický Rock n Roll


Druhú sezónu prinášame atraktívny tanečný štýl, Akrobatický Rock n Roll. Ako sa vlastne tancuje? Keďže si myslíme, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť pozrite si krátke video. Dievčatám sa podarilo už v prvom roku veľmi dobre reprezentovať našu školu na súťažiach. Lektorsky sa na vás od septembra teší Veronika Barancová.


Posily v lektorskom tíme


V novej sezóne stretnete na chodbách našej tanečnej školy novú lektorku na Contemporary, Jazz a Balet Kristínu Tarbaj Košeckú, Disco posilnia Henrieta Šipošová a Adam Ďuriš. Najmeším v tanečnej prípravke sa bude venovať aj Erika Pásztorová.


Spojenie tanca a dramatického umenia


Našou víziou je vychovávať nielen vynikajúcich tanečníkov v rôznych tanečných štýloch ale aj hercov a herečky, ktorí rozvinú svoj talent v dramatických krúžkoch a obohatia svojim umením Tanečnú show našej tanečnej školy o herecké vstupy.

Dramaťaký fungujú u nás už tretí rok. Teší nás, že sa im venuje viac a viac detí. Tanec a herectvo sú spolu úzko prepojené. Tanečníkom sa zíde herectvo pri vyjadrovaní pocitov v choreografiách na súťažiach a vystúpeniach. Herci môžu obohatit svoje zručnosti o tanec.

Tancu a herectvu sa dá venovať spolu alebo oddelene. Ako vám je to príjemné.


 Naše priority


 

 • viac krúžkov pre optimálny počet detí
 • šikovné deti odporúčame do vyšších úrovní
 • kompetentní a príjemný lektori
 • súrodenecká zľava – 10%
 • príjemné tanečné sály
 • otvorenosť a ústretovosť

Veľmi sa tešíme, že sa Akadémia tanca stala miestom, kde sa vaše deti bavia tancom, zažívajú radosť z prvých krokov, ale aj z vyhratých súťaží. Miestom, kde vznikajú priateľstvá a je živé nadščenie pre tanec – spája nás totiž láska a vášeň k nemu. A za tento úspech vďačíme vám, pretože ste jednoducho s nami. Ďakujeme!

Tomáš Surovec


Postup prihlásenia


Na Tanečné krúžky sa môžete prihlásiť:

 • elektronickou prihláškou
 1. vyberte si z AKTUÁLNEJ PONUKY najvhodnejšií kurz
 2. kliknite na PRIHLÁŠKA, vyplňte ju a odošlite
 3. prijatie prihlášky vám potvrdíme spätným e-mailom
  • ak vám spätný e-mail nepríde, kontaktujte nás
 • osobne na recepcii AT
 • telefonicky.

Aktuálna ponuka


Otázky


V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať


Mohlo by vas zaujímať


 

Tešíme sa na vás už čoskoro!