Tanečné krúžky, ktoré vás bavia 20:44

Doprajte vašim deťom rozvoj talentu na tanenečných krúžkoch, ktoré ich aj vás bavia.

V Akadémii tanca sa už tešíme na príchod trinástej tanečnej sezóny, v ktorej máme pre vás pripravených veľa zaujímavých noviniek. Veríme, že sa vám budú páčiť a prinesú vám ešte viac dôvodov pre tanec.


Dajte šancu tancu


Pohyb a zmysluplné trávenie voľného času je v dnešnej dobe pre deti a mládež nenahraditeľné.

Tanec prináša prirodzený pohyb, dobrú náladu vďaka hudbe a veľa spoločných zážitkov s priateľmi.

Okrem zábavy sa deti pri trénovaní prirodzene učia koncentrácii, pracovitosti, pokore, cieľavedomosti a schopnosti hľadať kompromis v skupine, či páre.

Pozitívne je tiež, že počas tréningov schovajú mobily, venujú sa tancu a reálnymi kamarátmi.


Viac tanečných štýlov


V Akadémii tanca postupne rozširujeme ponuku tanečných štýlov, aby si každý prišiel na svoje a mohol si vybrať štýl, ktorý ho bude skutočne baviť a napĺňať. Každý štýl prináša totiž svoj špecifický charakter vďaka ktorému si ho zamilujete.

Pred trinástimi rokmi sme v Akadémii tanca začínali so spoločenskými tancami, o osem rokov neskôr prišiel u nás na scénu Hip-hop a pred štyrmi rokmi Balet. Už tri úspešné sezóny má za sebou Disco spolu s Latino. Pred dvoma rokmi sme zaradili Akrobatický Rock n Roll, Ľudové tance a obohatili sme hip-hopvové štýly o Breaking, Afro a Waacking. Novinkou minuloročnej sezóny bolo Contemporary. 

Túto sezónu prinášame k baletu a contemporary aj jazz – divadelný tanec.


 Pre zábavu alebo súťažne


Každému štýlu je možné venovať sa v našej tanečnej škole pre zábavu ale aj vrcholovo súťažne. Naši reprezentanti a reprezentačné tímy majú za sebou v posledných rokoch mnohé vynikajúce výsledky.


 Tím lektorov


Každý štýl dnes v našej tanečnej škole zastrešuje viac kvalifikovaných lektorov, ktorí navzájom v danom štýle spolupracujú, dopĺňajú sa a zastupujú. Okrem interných lektorov spolupracujeme v každom štýle s externými a zahraničnými lektormi.

V novej sezóne sa na vás tešia Marcel Komárňanský alias Macej, ktorý doplní lektorsky sekciu Hiphopu a Zuzana Hubinská, ktorá posilní tím sekcie Balet, Jazz a Contemporary.


Ak si deti nevedia vybrať


Stáva sa, že si deti nevedia vybrať o aký tanečný štýl majú záujem. Je to prirodzené, veď si často nevedia predstaviť ako jednotlivé štýly vyzerajú.

V Akadémii tanca môžete vyskúšať krúžky rôznych štýlov a dokonca aj rôznych lektorov v jednom štýle. Môže sa stať, že detí baví štýl, ale nesadne im lektor.

Sme otovrení komunikácii a pomôžeme vám s vybratím najoptimálnejšieho krúžku pre vaše dieťa. Platí to aj pri zaraďovaní do výkonnostnej úrovne.

Výkonnostná úroveň

Ak uvažujete tancovať v našej tanečnej škole vo vyšších výkonnostných úrovniach alebo súťažných skupinách a  potrebujete poradiť s výberom výkonnostnej úrovne alebo štýlu v pokoji nám napíšte na akademiatanca@gmail.com a my vám poradíme.

Ukážkové hodiny tanečných štýlov

Tento rok si deti môžu pozrieť ukážky jednotlivých tanečných štýlov na ukážkových hodinách. Cieľom je, aby si ich vedeli predtaviť a vybrať si štýl, ktorý ich bude najviac baviť. Ak sa prihlásite na ukážkové hodiny, rezervujeme vám vopred miesto na vybrané štýly. Čo znamená, že ak sa minie kapacita krúžku, pre vás miesto budeme mať.


Život v Akadémii tanca


Tanec nás baví a spája. Veľmi sa tešíme, že aj vďaka vašej priazni sa mu môžeme spolu venovať 13 rokov. Spolu sa nám darí okrem pravidelnej výuky pravidelne organizovať:

 • Workshopy a sústredenia s domácimi a zahraničnými lektormi
 • Tanečné súťaže pre všetky štýly – Pribinov pohár
 • Majstrovstvá SR v tanečnom športe
 • Slovenské poháre
 • Letné campy pre súťažných tanečníkov
 • Letné tábory pre začiatočníkov alebo deti, ktoré jednoducho milujú tanec
 • Vianočné večierky, kde deti ukážu svoju šikovnosť rodičom
 • Tanečnú Show – záverečné predstavenie našej tanečnej školy v DAB
 • Tanečné vystúpenia na akciách a podujatiach

O živote v našej tanečnej škole vám určite viac prezradia naše sociálne siete. Sledovať nás môžete na


 Skokanom sezóny Balet a Contemporary


Najväčší záujem bol v uplynulej sezóne o Balet a Contemporary.

Contemporary je atraktívny a populárny tanečný štýl, ktorý môžete vidieť v mnohých známych talentových, televíznych show ako World of the dance alebo Britain got talent.

Tento pohybovo expresívny tanec, ktorý využíva klasické i moderné techniky, jazz aj balet je obľúbený pre svoju voľnosť, všetrannosť a tiež improvizáciu na rozdiel od prísnej štrukturovanej povahy baletu.

Pre deti krúžok Balet/ Contemporary

V novej sezóne otvárame pre deti krúžok Balet/ Contemporary, kde sa deti budú venovať obom štýlom a tiež vyskúšajú Jazz dance, aby sa vedeli do vyššej výkonnostnej úrovne rozhodnúť, ktorý štýl ich baví najviac.

Balet je základom pre Contemporary a Contemporary môže Baletné hodiny veľmi obohatiť, preto sme sa v tejto vekovej kategórii rozhodli pre kombináciu štýlov v krúžku Balet/ Contemporary. Špecializované krúžky pre tieto tri štýly sú možné od vyššej výkonnostnej alebo vekovej úrovne.

Pre teens Balet aj Contemporary

Teens sa môžu rozhodnúť buď pre Balet, Contemporary alebo Jazz – Muzikálový tanec.

Tím našich špecialistov v štýloch Balet, Jazz dance a Contemporary Kristínu Tarbaj Košeckú a Sáru Čurillovú doplní Zuzana Hubinská.


Hip-hop u nás žije


Hip-hop je v našej tanečnej škole dlhodobo najúspešnejším tanečným štýlom, súvisi to aj s jeho veľkou mierou popularity.

Najbližšiu sezónu vystrieda Aničku Kerestészovú, ktorá sa ide vzdelávať a rozvíjať svojtanec na rok do zahraničia skúsený lektor a vynikajúci tanečník Marcel Komárňanský allias Macej.

Aj vďaka lektorom Andrejovi Mistríkovi a Maťke Lieskovskej bude Hip-hopová scéna v našej tanečnej škole komplexná. Moderné štýly majú svojich špecialistov v Breaking, Locking, Popping, Afro, Hause a Waacking.

Lektori majú už dnes veľa nápadov na využitie týchto štýlov vo výuke, choreorafiách a improvizácii. Deti sa učia základné figúry štýlov, aby napredovali nielen v choreografiách, ale aj v technike a vychovávali tak tanečne svoje telá.


Akrobatický Rock n Roll


Tretiu sezónu prinášame atraktívny, zároveň nepoznaný tanečný štýl, Akrobatický Rock n Roll. Ako sa vlastne tancuje? Keďže si myslíme, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť pozrite si krátke video. Dievčatám sa podarilo už v prvých rokoch veľmi dobre reprezentovať našu školu na súťažiach. Lektorsky sa na vás od septembra opäť teší Veronika Barancová.


Dramaťáky v Akadémii


Našou víziou je vychovávať nielen vynikajúcich tanečníkov v rôznych tanečných štýloch ale aj hercov a herečky, ktorí rozvinú svoj talent v dramatických krúžkoch a obohatia svojim umením Tanečnú show našej tanečnej školy o herecké vstupy.

Dramaťaký fungujú u nás už štvrtý rok. Teší nás, že sa im venuje viac a viac detí. Tanec a herectvo sú spolu úzko prepojené. Tanečníkom sa zíde herectvo pri vyjadrovaní pocitov v choreografiách na súťažiach a vystúpeniach. Herci môžu obohatit svoje zručnosti o tanec.

Tancu a herectvu sa dá venovať spolu alebo oddelene. Ako vám je to príjemné.


Naše hodnoty


 • spája nás láska a vášeň k tancu
 • neustále pracujeme na tom, aby sme boli lepší
 • učíme sa od tých najlepších
 • uprednostňujeme kvalitu pred efektom
 • rešpektujeme, že kvalita si vyžaduje trpezlivosť a čas
 • tanec je v prvom rade o zábave a dobrej nálade

 Naše priority


 • našim cieľom je vytvárať priestor pre rozvoj talentu
 • optimálny počet detí v skupinách
 • dostatočný počet hodín týždenne vzhľadom na výkonnostnú úroveň
 • šikovné deti odporúčame do vyšších úrovní
 • kompetentní a príjemní lektori
 • súrodenecká zľava – 10%
 • vhodné tanečné sály
 • otvorenosť a ústretovosť

 

Veľmi sa tešíme, že sa Akadémia tanca stala miestom, kde sa deti a teens bavia tancom, zažívajú radosť z prvých krokov, ale aj z úspešných súťaží. Miestom, kde vznikajú priateľstvá a je živé nadščenie pre tanec – spája nás totiž láska a vášeň k nemu. A za tento úspech vďačíme vám, pretože ste jednoducho s nami. Ďakujeme!

Tomáš Surovec


Postup prihlásenia


Na Tanečné krúžky sa môžete prihlásiť:

 • elektronickou prihláškou
 1. vyberte si z AKTUÁLNEJ PONUKY najvhodnejšií kurz
 2. kliknite na PRIHLÁŠKA, vyplňte ju a odošlite
 3. prijatie prihlášky vám potvrdíme spätným e-mailom
  • ak vám spätný e-mail nepríde, kontaktujte nás
 • osobne na recepcii AT
 • telefonicky.

Aktuálna ponuka


Otázky


V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať


Mohlo by vas zaujímať


 

Tešíme sa na vás už čoskoro!